Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

Aktualności

/31.12.2022/

XV DZIEŃ URBANISTY #techno_urbanistyka

 

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji "Dzień Urbanisty" tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka. Oczekując nadchodzących zmian prawnych w systemie planowania przestrzennego, nie możemy przeoczyć faktu, że od jakiegoś czasu doświadczamy również innej doniosłej rewolucji w urbanistyce – technologicznej.


Coraz częściej urbaniści mierzą się z takimi wyzwaniami jak cyfryzacja aktów planowania czy wykorzystanie nowych narzędzi wspomagających planowanie. Technologia w urbanistyce rozwija się w odpowiedzi zarówno na nowe wymogi prawne, jak i pojawiające się potrzeby praktyczne. Umożliwia lepszy dostęp do zasobu danych źródłowych i dokumentów planistycznych, pozwala na innowacyjne analizy przestrzenne w zakresie budownictwa, środowiska czy transportu. Na ile nowa technologia zmieniła i będzie zmieniać dotychczasowe podejścia do planowania przestrzennego? Jak możemy ją optymalnie wykorzystać w służbie urbanistyki? Jak powinien wyglądać cyfrowy warsztat urbanisty? I czy mamy już do czynienia z nową fazą rozwoju naszej dziedziny – technourbanistyką? Na te i inne pytania będziemy próbowali znaleźć odpowiedzi w trakcie XV edycji naszej corocznej konferencji – Dzień Urbanisty.

 

Konferencja odbędzie się w dniu 2 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom "Budma 2023". Tegoroczna edycja odbędzie się w Pawilonie Poznań Congress Center, Poziom 1, Sala 1D.

 

UWAGA! Przyjmowanie zgłoszeń przez formularz zostało zakończone. Wpis na listę rezerwową jest możliwy poprzez nadesłanie zgłoszenia na adres  mailowy konferencja@tup.poznan.pl z podaniem wymaganych danych (imię, nazwisko, e-mail, telefon, miasto, zawód, miejsce pracy).

 


Formularz zgłoszeniowy nie wysyła automatycznego potwierdzenia na podany adres e-mail. Informację z potwierdzeniem otrzymacie Państwo mailem w okresie do 7 dni od zgłoszenia. Rejestracja jest równoznaczna z koniecznością złożenia oświadczenia RODO, które jest częścią formularza zgłoszeniowego.

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania - Pana Jacka Jaśkowiaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Pana Marka Woźniaka, a także Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objął portal branżowy  Urbnews.pl.

 

Partnerami przedsięwzięcia są Polski Związek Firm Deweloperskich oddział w Poznaniu, GISON, SmartFactor, Esri Polska oraz Wydawnictwo C.H.Beck.

 

 

MATERIAŁY DO POBRANIA


PROGRAM KONFERENCJI XV "DZIEŃ URBANISTY"

 

Poniżej przedstawiamy sylwetki prelegentów (kliknij zdjęcie by wyświetlić biogram).

Szymon Ciupa

Sebastian Gidziela

Dominik Kopeć

Agata Leraczyk

Paweł Libiszewski

Anna Michalik

Anna Pierzchała

Michał Rzeszewski

Karol Stachura

 


Joanna Woźniak

 


 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


 

 

Jednocześnie w imieniu Targów Budma serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 31 edycji tego wydarzenia. Szczegóły dostępne na stronie www.budma.pl

 

 

 

Adres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro[at]tup.poznan.pl