Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

Dzień Urbanisty 2022

XIV DZIEŃ URBANISTY

"W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI"

23 czerwca 2022 r., Międzynarodowe Targi Poznańskie


 

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zorganizowało XIV edycję ogólnopolskiej konferencji "Dzień Urbanisty", która powróciła do kalendarza najważniejszych wydarzeń środowiska urbanistycznego w kraju, po przerwie spowodowanej pandemią.


Podczas wydarzenia przygladalismy się kilku aspektom aktualnej sytuacji w zakresie planowania przestrzennego, a w szczególności:

  • zmianom prawnym, które weszły w życie w ostatnim czasie lub czekają nas w najbliższej przyszłości, a także nowym narzędziom planistycznym, które z nich wynikają,
  • obecnym trendom na rynku mieszkaniowym i pojawiającym się w ich efekcie oczekiwaniom wobec urbanistów.

Konferencja odbyła się w dniu 23 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. (Sala Zielona we Wschodnim Holu Wejściowym).Poniżej przedstawiamy sylwetki prelegentów (kliknij zdjęcie by wyświetlić biogram).

Przemyslaw Ciesiółka

Paweł Churski

Jarosław Kamiński

Kazimierz Kirejczyk

Bartłomiej Kołsut

Agata Legat

Jowita Maćkowiak

Anna Michalik

Łukasz Pancewicz

Małgorzata Puchyła

Piotr Sobczak

Natalia Weremczuk

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Pana Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania - Pana Jacka Jaśkowiaka, a także Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

 

Partnerami przedsięwzięcia byli Polski Związek Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu oraz Wydawnictwo C.H.Beck. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objął portal branżowy  Urbnews.pl.

 


Udział w konferencji był tradycyjnie bezpłatny, a XIV edycja „Dnia Urbanisty”, zorganizowana po 2-letniej przerwie, cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem przybyłych gości. Liczba uczestników, którzy zostali zarejestrowani na liście sięgnęła ok. 200 osób.

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym partnerom za wsparcie, wolontariuszom za pomoc, a prelegentom i przybyłym gościom za udział w konferencji. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że tematyka naszej konferencji doskonale wpisała się w potrzeby przybyłych uczestników. Świadczy o tym wysoka frekwencja w czasie całego wydarzenia. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w zakładce "galerie". Gorąco Państwa zachęcamy do zapoznania się z załączonymi poniżej prezentacjami prelegentów.

 

Podczas konferencji miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w XI edycji konkursu „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce” oraz konkursu na Identyfikację Wizualną 100-lecia TUP z okazji Roku Jubileuszowego 2023. Więcej informacji na ten temat w zakładce „konkursy”.

 

MATERIAŁY DO POBRANIA


PROGRAM KONFERENCJI XIV "DZIEŃ URBANISTY"

prezentacje prelegentów

1. A.Michalik - Reforma systemu planowania przestrzennego w Polsce

3. J.Maćkowiak,J.Kamiński - Audyt krajobrazowy...

4. Zespół UAM - Model struktury funkcjonalno-przestrzennej w strategiach...

5. Ł.Pancewicz - Masterplany, urbanistyka operacyjna...

7. P.Sobczak - Nowe inwestycje mieszkaniowe a wzrost liczby mieszkańców

8. M.Puchyła,A.Legat - Jak wyleczyć problemy planowania i nie przedawkować lekarstwa

 

Adres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro[at]tup.poznan.pl