Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

2015 Towarzyskie Urbanistów Pogawędki

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na cykl spotkań pod tytułem "Towarzyskie Urbanistów Pogawędki". Celem tych spotkań jest stworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń wielkopolskiej oraz ogólnopolskiej urbanistyki. Spotkania odbywają raz na dwa miesiące, zazwyczaj w drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 17.00. Miejscem spotkań jest kawiarnia "Cafe Misja", położona na ul. Gołębiej 1 w Poznaniu. Pogawędki urbanistyczne mają formę zarówno prelekcji prowadzonych przez zaproszonych gości, jak również otwartej dyskusji "przy kawie" w przyjaznej atmosferze "Cafe Misja".POGAWĘDKI NR 14

Spotkanie z Maciejem Wudarskim

 

Szanowni Państwo,

Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ‘Towarzyskie Urbanistów Pogawędki’, które odbędzie się w poniedziałek 9 lutego, o godzinie 17:00 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1). Ideą tych spotkań jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dyskusji wokół problemów planowania przestrzennego. Wybory samorządowe z końca ubiegłego roku przyniosły duże zmiany. Jak zatem będzie wyglądać polityka przestrzenna i transportowa w nowych realiach politycznych? Odpowiedzi na to pytanie szukać będzie podczas spotkania z Panem Maciejem Wudarskim, Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania, odpowiedzialnym między innymi za politykę przestrzenną i transportową w Poznaniu.

Serdecznie Zapraszamy!

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w zakładce "galerie".


 

 

POGAWĘDKI NR 15

Park kulturowy w Poznaniu

 

Tematem spotkania były rozważania na temat czy w Poznaniu należy ustanowić park kulturowy. Spotkanie odbyło się w dniu 22 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w "Cafe Misja", a naszym gościem był dr Łukasz Mikuła, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej w Radzie Miasta Poznania.  Dyskusja dotyczyła doświadczeń z procesu tworzenia oraz funkcjonowania parku kulturowego (Wrocław, Kraków), a także delimitacji obszaru potencjalnego parku w Poznaniu.

 

 


Adres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro[at]tup.poznan.pl