Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

Dzień Urbanisty 2013

Hasłem spotkaniabył „Transport publiczny – stymulator rozwoju”. Tym razem, podczas stałego już wydarzenia w ramach targów BUDMA, postanowiliśmy zadać naszym gościom m. in. następujące pytania:

 

Jak pomocny w rozwoju miasta może być transport publiczny? Czy rozwój sieci transportu publicznego winien być dostosowany do aktualnych uwarunkowań przestrzennych, czy też powinien je weryfikować? Jakie są najnowsze tendencje w urbanistyce, a także polityce Unii Europejskiej wobec zwiększającej się liczby samochodów? Czy powinno się utrudniać samochodom dostęp do centrum miast i postawić na priorytet dla transportu publicznego? Czy odpowiedzią na korki jest więcej dróg dla samochodów? Jak sprawić by mieszkańcy chętniej korzystali z transportu publicznego? Podczas spotkania będziemy również rozmawiać o rozwoju kolei metropolitalnej.

 

 

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w zakładce "galerie" lub pobrać tutaj.

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Rozwoju Regionalnego oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.  Partnerem konferencji jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podczas konferencji zostały wręczone nagrody w  konkursie Na Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Publiczna w Wielkopolsce oraz „Moja Wielkopolska” organizowanych przez nasz Oddział.

 

Referaty zaprezentowane na VI Dniu Urbanisty:

Andrzej Brzezińsk Szybki transport autobusowy - alternatywa dla tramwaju

Andrzej Krych Struktura miasta a struktura komunikacji

Aleksander Deskur Transport publiczny motorem rozwoju

Agata Jakubowicz Potencjał i aspekty konukrencyjnośckolei w POMie

BGK Inicjatywa JESSICA w Wielkopolsce-luty 2013

Andrzej Rogoziński Transport publiczny – stymulator rozwoju

Rajmund Ryś Racjonalne kształtowanie przestrzeni a fundusze europejskie - sznse i wyzwania

Adres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro[at]tup.poznan.pl