Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

2012 Towarzyskie Urbanistów Pogawędki

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na cykl spotkań pod tytułem "Towarzyskie Urbanistów Pogawędki". Celem tych spotkań jest stworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń wielkopolskiej oraz ogólnopolskiej urbanistyki. Spotkania odbywają raz na dwa miesiące, zazwyczaj w drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 17.00. Miejscem spotkań jest kawiarnia "Cafe Misja", położona na ul. Gołębiej 1 w Poznaniu. Pogawędki urbanistyczne mają formę zarówno prelekcji prowadzonych przez zaproszonych gości, jak również otwartej dyskusji "przy kawie" w przyjaznej atmosferze "Cafe Misja".


 

POGAWĘDKI NR 1

Zacznijmy od Czarneckiego

 

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 2 lipca, o godzinie 17:00, pod hasłem „Zacznijmy od Czarneckiego". Postać Profesora Czarneckiego, jego dorobek i zasługi, mogą być doskonałą inspiracją dla rozważań nad tradycją i doświadczeniami wielkopolskiej urbanistyki. Gościem specjalnym spotkania będzie Pan dr inż. arch. Tadeusz Gałecki, który podzieli się z uczestnikami swoimi wspomnieniami o Profesorze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków poznańskiego oddziału TUPu oraz wszystkich zainteresowanych problematyką planowania przestrzennego!


POGAWĘDKI NR 2

Wzór miasta na przykładzie Poznania w odniesieniu do teorii Christophera Alexandra

 

 

Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu  ‘Towarzyskie Urbanistów Pogawędki’. Celem tych spotkań jest stworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń wielkopolskiej urbanistyki. Gościem drugiego spotkania będzie wice prezes poznańskiego oddziału, Kol. Adam Nadolny, a temat prelekcji to Wzór miasta na przykładzie Poznania w odniesieniu do teorii Christophera Alexandra.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w Cafe Misja, w poniedziałek 10 września br. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków poznańskiego oddziału TUPu oraz wszystkich zainteresowanych problematyką planowania przestrzennego!

 

POGAWĘDKI NR 3

Poznańska przestrzeń publiczna

 

 

Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu  ‘Towarzyskie Urbanistów Pogawędki’. Celem tych spotkań jest stworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń wielkopolskiej urbanistyki. Gościem trzeciego spotkania będzie Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu, Pani Joanna Bielawska-Pałczyńska, a tematem prelekcji Poznańska przestrzeń publiczna.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w Cafe Misja, w poniedziałek 12 listopada br. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków poznańskiego oddziału TUPu oraz wszystkich zainteresowanych problematyką planowania przestrzennego!

 

Adres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro[at]tup.poznan.pl