Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

2022 Towarzyskie Urbanistów Pogawędki

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na cykl spotkań pod tytułem "Towarzyskie Urbanistów Pogawędki". Celem tych spotkań jest stworzenie przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń wielkopolskiej oraz ogólnopolskiej urbanistyki. Spotkania odbywają raz na dwa miesiące, zazwyczaj w drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 18.00. Miejscem spotkań jest kawiarnia "FaraWay Cafe&Lunch", położona na ul. Gołębiej 1 w Poznaniu. Pogawędki urbanistyczne mają formę zarówno prelekcji prowadzonych przez zaproszonych gości, jak również otwartej dyskusji "przy kawie" w przyjaznej atmosferze.

 

 

POGAWĘDKI NR 32

Nowe centrum? Przekształcenia śródmieścia Poznania w czasach PRL

 

 

Wielką radością było reaktywowanie naszego otwartego cyklu dyskusyjnego po pandemicznej przerwie! Mamy świadomość, że to długo trwało – ostatnie Pogawędki odbyły się w grudniu 2019 roku… Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy zaprosić na arcyciekawe spotkanie "Nowe Centrum? Przekształcenia śródmieścia Poznania w czasach PRL", które odbyło się w poniedziałek 28 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w tej samej lokalizacji co wcześniej, choć dzisiaj jest tam już inna kawiarnia – Faraway Cafe&Lunch, ul. Gołębia 1 w Poznaniu.

 

Naszym gościem był prof. dr hab. inż. arch. Piotr Marciniak z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, który zabierał nas w podróż w czasie po powojennym Poznaniu. Życie pokazuje, że dyskusjom o poznańskim centrum nie ma końca. Stąd warto było posłuchać eksperta i nieco głębiej wejrzeć w palimpsest poznańskiej miejskości.

 

 

fot. A. Bogalecka-Pabisiak

 

Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć w galerii.

 

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej!

Adres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro[at]tup.poznan.pl