Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

Aktualności

/21.12.2019/

XIII DZIEŃ URBANISTY "ŚWIATŁOCIEŃ"

 


Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XIII edycję ogólnopolskiej konferencji "Dzień Urbanisty". Obecne hasło wydarzenia brzmi "ŚWIATŁOCIEŃ". Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. Miło jest nam zakomunikować, że zbliżająca się konferencja ponownie będzie miała poszerzony dwudniowy wymiar, a każdy dzień będzie miał odrębną tematykę.

 

Zgodnie z tytułem konferencji "ŚWIATŁOCIEŃ", poruszane zagadnienia będą koncentrować się wokół roli i oddziaływania światła w przestrzeni. Konferencja została podzielona tematycznie na dwa dni, których wiodącymi motywami będą właśnie "Światło" i "Cień".


W pierwszym dniu skupimy się na rozważaniach dotyczących możliwości kształtowania przestrzeni za pomocą właściwego oświetlenia. Następnie przyjrzymy się masterplanom oświetleniowym na podstawie doświadczeń wybranych miast i podmiotów. Na koniec zaplanowana została dyskusja.

 

Drugi dzień wydarzenia upłynie pod znakiem właściwego kształtowania cienia za pomocą zieleni miejskiej oraz przy wsparciu narzędzi do modelowania. Dodatkowo zajmiemy się zagadnieniem zanieczyszczenia światłem, jego wpływem na świat ożywiony oraz skutecznymi metodami przeciwdziałania negatywnym zjawiskom. Ten dzień również zakończy się dyskusją. Mamy  nadzieję,  że  kolejne  spotkanie  w ramach  "Dnia Urbanisty", będzie ponownie stanowiło znakomitą przestrzeń do wymiany myśli.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 lutego 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom "Budma 2020". Tegoroczna edycja odbędzie się podobnie jak w roku poprzednim w Pawilonie 15, Sala 1D.

 

Udział w konferencji będzie darmowy po rejestracji uczestnictwa za pomocą formularza zgłoszeniowego, który został uruchomiony w dniu 21 stycznia 2020 r. (wtorek) o godzinie 10.00.

 

 

Formularz zgłoszeniowy nie wysyła automatycznego potwierdzenia na podany adres e-mail. Informację z potwierdzeniem otrzymacie Państwo mailem w okresie do 7 dni od zgłoszenia. Rejestracja jest równoznaczna z koniecznością złożenia oświadczenia RODO, które jest częścią formularza zgłoszeniowego.

 

W sprawach związanych z uczestnictwem w konferencji (w szczególności w przypadku rezygnacji lub zmiany dokonanego zapisu) prosimy o kontakt pod numerem tel. 792 049 941 lub adresem e-mail: konferencja@tup.poznan.pl

 

 

Poniżej przedstawiamy sylwetki prelegentów (kliknij zdjęcie by wyświetlić biogram).

Adam Ambrozik

Paweł Baranowski

Kamila Ferenc

Magdalena Garczarczyk

Tomasz Janiak

Paweł Kmiecik

Anna Kołton

Beata Konieczniak

Piotr Nawalkowski

Anna Paź

Piotr Ratajkiewicz

Krystyna Skwarło-Sońta

Wojciech Słomka

Arkadiusz Świderski

Aneta Tomczak

Norbert Wasserfurth-Grzybowski

Maciej Witczak

Rafał Wróżyński

Tomasz ZaraśMATERIAŁY DO POBRANIA


PROGRAM KONFERENCJI XIII "DZIEŃ URBANISTY"

MAPKA DOJŚCIA DO SALI KONFERENCYJNEJ

 

 

 

 

 

Jednocześnie w imieniu Targów Budma serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 29 edycji tego wydarzenia. Szczegóły dostępne na stronie www.budma.pl

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu NewsletterAdres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro@tup.poznan.pl