Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

Aktualności

/15.01.2019/

XII DZIEŃ URBANISTY "PRZESTRZEŃ W LEPSZYM KLIMACIE"

 

 

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XII edycję ogólnopolskiej konferencji "Dzień Urbanisty". Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Przestrzeń w lepszym klimacie". Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. Miło jest nam zakomunikować, że w tym roku konferencja ponownie będzie miała poszerzony dwudniowy wymiar, a każdy dzień będzie miał odrębną tematykę.

 

Zgodnie z tytułem konferencji "Przestrzeń w lepszym klimacie", poruszane zagadnienia będą koncentrować się na związkach urbanistyki i planowania przestrzennego z działaniami na rzecz adaptacji do zmian klimatu oraz przeciwdziałania ich przyczynom. Konferencja została podzielona tematycznie na dwa dni, których wiodącymi motywami będą "POWIETRZE" i "WODA".

 

W pierwszym dniu dominować będą kwestie czystego powietrza i zwalczania smogu, prezentowane w kontekście rozwiązań systemowych o wymiarze krajowym i metropolitalnym (program "Czyste powietrze", projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa). Przedstawione zostaną także przykłady innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w skali lokalnej (modelowanie przewietrzania miasta, domy pasywne, infrastruktura elektromobilności i antysmogowa). Wprowadzeniem będzie wystąpienie Marcina Popkiewicza – fizyka, dziennikarza, a także autora bloga ziemianarozdrozu.pl.

 

Drugi dzień wydarzenia upłynie pod znakiem planowania właściwej gospodarki wodnej i zarządzania retencją wód opadowych. W ramach wystąpień spotkają się różne punkty widzenia na tę problematykę: samorządowy, naukowy, branżowy oraz organizacji pozarządowych. Ten dzień również zakończy się dyskusją. Mamy  nadzieję,  że  kolejne  spotkanie  w ramach  "Dnia Urbanisty", będzie ponownie stanowiło znakomitą przestrzeń do wymiany myśli.


 

Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 lutego 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom "Budma 2019". Tegoroczna edycja odbędzie się podobnie jak w roku poprzednim w Pawilonie 15, Sala 1D.

 

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że ze względu na szerokie zainteresowanie wydarzeniem limit zgłoszeń został całkowicie wyczerpany. W związku z powyższym lista uczestników została zamknięta w dniu 4 lutego br.


Jednocześnie uprzejmie prosimy o nadsyłanie informacji o rezygnacji z udziału, w przypadku gdy wcześniej zgłoszona osoba nie będzie mogła przybyć na konferencję.

 

W sprawach związanych z uczestnictwem w konferencji (w szczególności w przypadku rezygnacji lub zmiany dokonanego zapisu) prosimy o kontakt pod numerem tel. 669 960 680 oraz adresem e-mail: konferencja@tup.poznan.pl

 

 

Formularz zgłoszeniowy nie wysyła automatycznego potwierdzenia na podany adres e-mail. Informacja z potwierdzeniem zostanie wysłana mailem w ciągu 7 dni od zgłoszenia.

 

Odbiór zaproszenia (wstęp jednorazowy na teren MTP) w dniu konferencji, w Holu Wschodnim, w punkcie oznaczonym hasłem: "XII Dzień Urbanisty", w godzinach 9:15 – 10:30 każdego dnia konferencji.

 

Poniżej przedstawiamy sylwetki prelegentów (kliknij zdjęcie by wyświetlić biogram).

 

Stanisław Drzewiecki

Włodzimierz Dudlik

Artur Groth

Agnieszka Górczewska

Anna Januchta-Szostak

Sławomir Jurczyński

Natalia Madajczyk


Tomasz Majda

Tomasz Mielczyński

Maciej Podyma

Marcin Popkiewicz

Krzysztof Pyszny

Wojciech Racięcki

Piotr Siergiej

Krzysztof Szerszeń

Anna Tryfon-Bojarska

Piotr Wiśniewski

Krzysztof Witoń

Piotr Woźny

Jacek Zalewski


 

MATERIAŁY DO POBRANIA


PROGRAM KONFERENCJI XII "DZIEŃ URBANISTY"

MAPKA DOJŚCIA DO SALI KONFERENCYJNEJ

 

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka.

 

Partnerami przedsięwzięcia są firmy Aquanet, Ecol-Unicon, Inea oraz Veolia Energia Poznań. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale branżowe Urbanistyka.Info oraz Urbnews.pl, a także telewizja WTK i portal epoznan.pl.

 

 

Jednocześnie w imieniu Targów Budma serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 28 edycji tego wydarzenia. Szczegóły dostępne na stronie www.budma.pl

 

Adres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro[at]tup.poznan.pl