Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

Aktualności

/01.06.2018/

JUBILEUSZOWE TOWARZYSKIE URBANISTÓW POGAWĘDKI - "SZCZĘŚLIWA 25"

 

Przed nami szczególne, bo już 25, jubileuszowe spotkanie z cyklu „Towarzyskie Urbanistów Pogawędki” - „Szczęśliwa 25” czyli subiektywny przegląd polskiej urbanistyki. Każdy jubileusz to doskonała okazja do przemyśleń, podsumowań i przedstawiania sukcesów. Szukając inspiracji, zastanawialiśmy się jakie realizacje pojawiły się w Polsce przez ostatnie dwadzieścia pięć lat. Co możemy podziwiać w zakresie planowania przestrzennego? Co stało się symbolem polskiej urbanistyki?

 

 


Otóż, działo się i to sporo. Spośród wszystkich udanych przedsięwzięć subiektywnie (w gronie przedstawicieli poznańskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich) wybraliśmy 25 projektów zrealizowanych w kraju, które zasługują na szczególną uwagę. Trzeba jednak zaznaczyć, że zawsze chodziło o coś więcej niż tylko wybitna architektura. W końcu to dobrze zaprojektowana przestrzeń wpływa na lepsze relacje międzyludzkie, ożywia okolicę oraz wpływa na standard życia mieszkańców i osób z niej korzystających. Spektakularne realizacje stają się nie tylko inspiracją dla planistów, ale zaczynają określać rytm życia miast. Łódzkie „woonerfy”, poznański Stary Browar z parkiem czy szczeciński plac Solidarności wraz z Centrum Dialogu Przełomy i Filharmonią, to tylko niektóre z ikon, którymi będziemy się wspólnie delektować.

 

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 czerwca, o godzinie 18.00 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1), a prelekcję poprowadzi Piotr Sobczak – Prezes Oddziału TUP w Poznaniu oraz Architekt Miejski.

 

Wstęp na spotkanie jest zwyczajowo bezpłatny, jednak wynajem sali pokrywamy z uzgodnionej minimalnej puli zamówień pochodzących od naszych gości, dlatego gorąco zachęcamy do zamawiania oferowanych na miejscu pyszności :)

 

Zapraszamy na jubileuszowe 25. „Pogawędki”, które jak zawsze stanowić będą doskonałą przestrzeń do wymiany myśli nie tylko urbanistycznych i architektonicznych, ale również tych najbardziej zaskakujących – socjologicznych.

 

Dołączcie do nas i podzielcie się swoimi inspiracjami!

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu NewsletterAdres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro@tup.poznan.pl