Nie posiadasz odtwarzacza Flash Player

Zainstaluj FlashPlayer

Aktualności

/06.11.2019/

SPACER PO MIEJSKICH PLACACH W CYKLU "ZBUDOWANE"

 

Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu wraz z Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Poznaniu zaprasza na kolejny spacer z cyklu "Zbudowane". Tym razem tematem spaceru będą Place Miejskie.

 

Spacer odbędzie się 17 listopada o godzinie 13.30.

 

Poprowadzą go Kol. Joanna Grocholewska, Kol. Eleonora Rybczyńska i Kol. Łukasz Mikuła z poznańskiego Oddziału TUP.


Staromiejskie place i rynki stanowią prawdziwy szkielet struktury urbanistycznej najstarszej części Poznania. Kojarzymy je z bogactwem dziedzictwa kulturowego (Stary Rynek, Plac Kolegiacki), ożywionym handlem targowym (Plac Wielkopolski, Plac Bernardyński), ale też trudnymi wyzwaniami kształtowania współczesnej przestrzeni miasta (Plac Wiosny Ludów).

 

Zapraszamy na wędrówkę po najważniejszych przestrzeniach publicznych Starego Miasta. Jak powstały i jakie pełniły funkcje poprzez wieki? Jakie piętno odcisnęły na nich zniszczenia wojenne i późniejsza odbudowa? Jak współcześnie zmienia się ich rola i wygląd? Co je czeka w najbliższej przyszłości? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie kolejnego spaceru urbanistycznego, współorganizowanego przez SARP i Towarzystwo Urbanistów Polskich.

 

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: PLACE MIEJSKIE. Zapisy otwarte od 7 listopada, o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich w Poznaniu, Poznańskie Towarzystwo Urbanistów Polskich

 

Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Sti poligrafia

 

Serdecznie zapraszamy!

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu NewsletterAdres do korespondencji:

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu

ul. Tęczowa 8, 60-275 Poznań

e-mail: biuro@tup.poznan.pl